Guvernul Republicii Moldova

Ministerul Tineretului și Sportului

A A A

Informații de contact

Numele,

prenumele

Funcţia

Telefon

e-mail

 

Conducerea ministerului

 

Victor Zubcu

 

Ministru

(+373)22

820-861

 

victor.zubcu@mts.gov.md

Ivan Florean

 

Viceministru

(+373)22

820-857

 

ivan.florean@mts.gov.md

Pavel Ianeţ

Viceministru

(+373)22

820-838

pavel.ianet@mts.gov.md

 

Cabinetul ministrului

 

Artiom

Gusan

 

Consilier

+(373)22

820-860

 

artiom.gusan@mts.gov.md

Laura Pîntea

 

Secretară

+(373)22

820-861

 

info@mts.gov.md

 

Direcția Tineret

 

Ion

Donea

Şef Direcție

+(373)22

820-859

ion.donea@mts.gov.md

Constantin Ţurcanu

Şef-adjunct

+(373)22

820-859

constantin.turcanu@mts.gov.md

Eni

Carina

Consultant principal,  Direcția Tineret

+(373)22

820-864

carina.eni@mts.gov.md

Marin

Marcel

Consultant superior, Direcția Tineret

+(373)22

820-849

marin.marcel@mts.gov.md

Svetlana

Saviţchi

Consultant, Direcția Tineret

+(373)22

820-864

svetlana.savitchi@mts.gov.md

 

Consultant, Direcția Tineret

+(373)22

820-864

 

 

Direcţia Sport

 

Octavian Bucătari

şef, Direcţia sport

+(373)22 820-866

octavian.bucatari@mts.gov.md



 

 

 Secția sport de performanță

 

Vitalie Savciuc

Șef, Secția sport de performanță, Direcţia sport

+(373)22 820-866

vitalie.savciuc@mts.gov.md

Cristina Malic

Consultant principal, Secția sport de performanță, Direcţia sport

+(373)22 820-873

cristina.malic@mts.gov.md

 

Ecaterina Moisei

Consultant superior, Secția sport de performanță, Direcţia sport

+(373)22 820-866

ecaterina.moisei@mts.gov.md

Oxana Tacu

Consultant, Secția sport de performanță, Direcția sport sport

+(373)22 820-866 

oxana.tacu@mts.gov.md

 

 

Secția școli sportive și sportul pentru toți

 

 

 Marcel Minciună

Şef-adjunct direcţie, şef secţie în cadrul direcţiei, Secția școli sportive și sportul pentru toți, Direcția sport

+(373)22 820-865

marcel.minciuna@mts.gov.md

Munteanu Natalia

Consultant principal,Secția școli sportive și sportul pentru toți, Direcția sport

+(373)22 820-865

natalia.munteanu@mts.gov.md

Marin Natalia

Consultant superior, Secția scoli sportive și sportul pentru toți

+(373)22 820-865

natalia.marin@mts.gov.md

Rusnac Veronica

Consultant, Secția școli sportive și sportul pentru toți, Direcția sport

+(373)22 820-865

veronica.rusnac@mts.gov.md

 

Direcţia analiză, monitorizare şi evaluare a politicilor

 

Ludmila Codreanu

Şef, DAMEP

+(373)22 820-868

ludmila.codreanu@mts.gov.md

monitorizare@mts.gov.md

Dănilă Teodor

Şef-adjunct DAMEP 

+(373)22 820-865

teodor.danila@mts.gov.md

Vacant

Consultant superior, DAMEP

+(373)22 820-868

 

Mariana Bugu

Consultant, DAMEP

+(373)22 820-868

mariana.bugu@mts.gov.md

 

Direcţia financiară

 

Larisa

Dimitrieva

Şef, Direcția financiară

+(373)22

820-871

larisa.dimitrieva@mts.gov.md

Tamara

Frunze

Șef-adjunct direcție/contabil-şef, Direcția financiară

+(373)22

232-782

tamara.frunze@mts.gov.md

Brasoveanu

Silvia

Consultant, Direcția financiară

+(373)22

232-782

alina.stirbu@mts.gov.md

Procopii Eugenia

Contabil-casier principal, Direcția financiară

+(373)22

 

232-782

 

Ludmila

Platon

Specialist principal, Direcția financiară

+(373)22

 

232-782

ludmila.platon@mts.gov.md

Vacant

Consultant, Direcția financiară

+(373)22

 

232-782

 

 

Direcția juridică

 

Moraru Liliana

 

Şef, Direcția juridică

+(373)22

 

232-783

liliana.moraru@mts.gov.md

Viorel Vicol

Şef adjunct Direcţia juridică

+(373)22

 820-867

viorel.vicol@mts.gov.md

Anna Sofronii

Consultant principal, Direcția juridică

+(373)22

 820-867

anna.sofronii@mts.gov.md

 

Ion

Iacub

Consultant, Direcția juridică

+(373)22

820-867

ion.iacub@mts.gov.md

Mihail Rusnac

Consultant,  Direcția juridică

+(373)22

 820-867

mihail.rusnac@mts.gov.md

 

Serviciul resurse umane

 

Viorica

Manole

Șef, Serviciul Resurse Umane

+(373)22

820-870

viorica.manole@mts.gov.md

Diana

Panainte

Consultant superior, Serviciul resurse umane

+(373)22

820-870

diana.panainti@mts.gov.md

 

Serviciul audit intern

 

Andrei Gînu

Auditor intern, Serviciul Audit Intern

+(373)22

820-850

andrei.ginu@mts.gov.md

 

Serviciul e-Transformare

 

Alexandru

Iosipoi

Şef, Serviciul e-Transformare

+(373)22

820-850

alexandru.iosipoi@mts.gov.md

 

Serviciul informare şi comunicare cu mass-media

 

 

Veronica Tocarciuc




Consultant, Serviciul informare și comunicare cu mass-media

 

+(373)22 820-865

 

veronica.tocarciuc@mts.gov.md 

 

Serviciul relaţii internaţionale

 

Vacant

Șef, Serviciul relații internaționale

 +(373)22 820-849

 

 international@mts.gov.md

 

 

 

 

 

Serviciul secretariat

 

Violina

Budeci

Șef, Serviciu secretariat

+(373)22 820-860

violina.budeci@mts.gov.md

Aftenii Veronica

Secretar administrativ

+(373)22 820-839

veronica.aftenii@mts.gov.md

 

Linia Verde

 

Linia verde

 

+(373)22 820-837