Ministerul Tineretului şi Sportului a organizat întrunirea metodico-practică “Master-Class” la atletism

Ministerul Tineretului şi Sportului a organizat întrunirea metodico-practică “Master-Class” la lupte greco-romane

06/11/2015 | Sport

Ministerul Tineretului și Sportului realizează pași concreți în dotarea Școlilor Sportive cu infrastructură digitală

27/10/2015 | Sport

Moldova a cucerit locul cinci la Campionatul Mondial de Judo Tineret care se desfăşoară în or. Abu Dhabi, Emiratele Arabe Unite

20/10/2015 | Sport

Moldova a cucerit medalii de aur, argint şi bronz la Campionatul Mondial de Karate Shotokan

05/10/2015 | Sport

Turneul Republican de Fotbal ”Cupa Guvernului”(ediția a X-a) la final

23/09/2015 | Sport

Ministra Tineretului și Sportului, Loretta Handrabura, a participat la deschiderea “Memorialului Boltramovici”

15/09/2015 | Sport

Loretta HANDRABURA, Ministra Tineretului şi Sportului, participă miercuri, 16 septembrie 2015, la deschiderea Campionatului European de Kaiac-Canoe de la Bascov, România

14/09/2015 | Sport

Continuă Turneul republican de fotbal „Cupa Guvernului”, ediţia a X-a

24/08/2015 | Sport

Digest sportiv din 22 şi 23 august: Campionatul Naţional de hipism, Campionatul Republicii Moldova de fotbal plajă

Moldova a mai cucerit o medalie la Campionatul Mondial de Caiac-Canoe

22/08/2015 | Sport

Roman Prodius a obţinut locul 31 la Maratonul din cadrul Campionatului Mondial de Atletism de la Beijing

Serghei Tarnovschi a cucerit medalia de bronz la Campionatul Mondial de Caiac-Canoe rezervat seniorilor din Milano, Italia şi s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Rio din 2016

21/08/2015 | Sport

Canoistul Serghei Tarnovschi va evolua în finala Campionatul Mondial de Caiac-Canoe rezervat seniorilor din or. Milano, Italia

14/08/2015 | Sport

În Republica Moldova va fi deschisă Academia Internaţională de Taekwondo

Au fost prezentate rezultatele înregistrate de luptătorii moldoveni la Campionatul European de lupte libere, lupte feminine şi lupte greco-romane rezervat cadeţi lor din Serbia

13/08/2015 | Sport

Ministerul Tineretului şi Sportului Vă invită la o conferinţă de presă privind rezultatele înregistrate de luptătorii moldoveni la Campionatul European de lupte libere, lupte feminine şi lupte greco-romane rezervat cadeţilor din Serbia

11/08/2015 | Sport

Loretta Handrabura a prezentat priorităţile pe sectorul sport în cadrul unei şedinţe interne de consultări şi intenţii

09/08/2015 | Sport

Ministra Tineretului şi Sportului Loretta Handrabura a fost prezentă la deschiderea primei ediţii a Turneului Internaţional de Judo „Cupa Prieteniei”, cu sprijinul Ministerului Tineretului şi Sportului

07/08/2015 | Sport

Prima medalie de aur cucerită de lotul național la Campionatul European de lupte libere, lupte feminine şi lupte greco-romane rezervat cadeţilor, care are loc în Subotica, Serbia