CE: Conferință de presă privind lansarea campaniei ”Tinerii Ambasadori Europeni”
CAND: marți, 8 noiembrie 2016, ora 11.15
UNDE: Academia de Studii Economice a Moldovei, blocul C, parter (mun. Chișinău, str. Căpriana, 50)
CINE: Ministerul Educației al Republicii Moldova și Delegația Uniunii Europene în Republica Moldova
VOR FI PREZENȚI: Ministrul educației Corina FUSU, Ambasadorul Uniunii Europene la Chişinău Pirkka TAPIOLA, tineri din UE și Republica Moldova participanți la proiect
NOTĂ: În perioada 8 noiembrie – 2 decembrie curent tinerii ”ambasadori europeni” vor merge în 25 instituții de învățământ preuniversitar, 2 universități, 2 colegii și 2 școli profesional-tehnice, unde vor avea întâlniri cu elevii și studenții, vor face schimb de experiență și informații despre UE. Această campanie este una pilot în cadrul rețelei "Tineri Ambasador Europeni", lansată de către Proiectul "Vecinii UE est" în toate țările Parteneriatului Estic.
Informații suplimentare: E-mail: nefros@parc.md
Mob: 079938387, Natalia Efros